خانه فناوری محصولات مقالات تخصصی پایگاه دانش دربارهٔ ما تماس با ما استخدام پست الکترونیک صفحهٔ داخلی

«تعهدات متقابل»

این متن شرایط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات چرتکه را تعیین نموده و تعهدات چرتکه به مشترک و بالعکس تعهدات مشترک به چرتکه را در رابطه با خدمات و محصولات مورد استفاده توسط مشترک تشریح می کند.

۱. توافقنامه و تغییرات

مشترک متعهد می‌شود که با تغییراتی که ممکن است چرتکه هر از چندگاهی در این تعهدات ایجاد کند موافقت نموده و محدودیت‌هایی را که پس از اعمال این تغییرات ایجاد می شود رعایت نماید. چنانچه خدمات و یا محصولات چرتکه را تهیه نماید، این متن باید به طور کامل و تا زمانی که از خدمات و محصولات استفاده می‌کند و از مزایای آن بهره می‌برد، اجرا شود. چنانچه مشترک در استفاده از محصولات و خدمات چرتکه انصراف دهد، هیچ وجهی از سوی چرتکه مسترد نمی‌گردد. مشترک می پذیرد که در صورت تمایل به قطع استفاده از خدمات چرتکه مسئول خواهد بود که این موضوع را به چرتکه اطلاع دهد.

۲. اطلاعات صحیح

مشترک موافقت می‌کند که با به‌روز نمودن اطلاعات خود (درصورت لزوم) هنگام استفاده از خدمات و محصولات چرتکه، اطلاعات صحیح در اختیار چرتکه قرار دهد و چرتکه برای برقراری هرگونه ارتباط با مشترک از اطلاعات ارائه شده توسط مشترک استفاده نماید. چنانچه اطلاعاتی که ارائه می‌دهد نادرست، مبهم یا ناقص باشد و یا چرتکه شبههٔ مستدلی در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و یا دقیق نبودن اطلاعت شما داشته باشد، چرتکه به صلاحدید خود مجاز خواهد بود خدمات مشترک را قطع و حساب وی را مسدود نماید.

۳. عدم استفادهٔ غیر قانونی و خلاف شرع

۳-۱. مشترک موافقت می‌کند که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین الملل انجام ندهد.

۳-۲. چنانچه چرتکه به علت استفادهٔ غیرقانونی مشترک از خدمات و محصولات و یا به دلیل ارسال هرزنامه (spam) و یا موارد غیراخلاقی اطلاعات مشترک را حذف و اقدامات اصلاحی انجام دهد، هیچگونه وجهی قابل استرداد به مشترک نخواهد بود.

۳-۳. چرتکه حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی و درخواست دستگاه‌های قضایی و دولتی، ضروری می‌داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت کلی یا جزئی به صلاحدید چرتکه در هر زمان برای خود محفوظ می‌دارد.

۳-۴. چنانچه خدمات یا محصولاتی توسط مشترک تهیه شده باشد، چرتکه اجباری برای نظارت بر استفادهٔ مشترک از خدمات و محصولات ندارد.

۳-۵. چرتکه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که استفاده از خدمات و محصولات را بررسی نموده و به اختیار خود آنرا لغو نماید.

۳-۶. چرتکه مجاز است دسترسی مشترک به خدمات و محصولات را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید.

۳-۷. چنانچه استفادهٔ مشترک از محصولات و خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه چرتکه، شرکت‌های وابسته و یا شرکاء گردد، چرتکه مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجهٔ این اقدامات به ادامهٔ سرویس‌دهی به مشترک خود خاتمه دهد.

۳-۸. چرتکه همه حساب‌ها را برای استفادهٔ بیش از حد فضا و یا پهنای باند، مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت مشاهدهٔ استفاده بیش از میزان تعیین شده، بمنظور دریافت هزینهٔ مازاد و یا قطع سرویس مشترک اقدام می‌نماید.

۳-۹. چنانچه استفادهٔ مشترک از محصولات و خدمات حاوی هرزنامه (spam) و یا موارد غیراخلاقی باشد، چرتکه مجاز به لغو سرویس مشترک خواهد بود.

۳-۱۰. اعمال غیراخلاقی عبارتند از اعمالی که جهت افترا زدن، آسیب زدن، سوء استفاده، تهدید، بدگویی، و آزار اشخاص ثالث طراحی شده‌اند؛ اعمالی که مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و بین الملل هستند، اعمالی که جهت تشویق دیگران به رفتارهای غیرقانونی از قبیل و نه محدود به جنایت، استفادهٔ غیراخلاقی از تصاویر کودکان و غیره طراحی شده‌اند؛ اعمالی که حریم شخص ثالث، یک نژاد، دین، یا مقدسات را مورد حمله و تعرض قرار می‌دهند؛ فعالیت‌هایی که جهت جعل هویت شخص ثالث، وارد شدن به رایانه و یا شبکهٔ دیگران به طور غیرمجاز (هک کردن)، انتشار ویروس‌های اینترنتی، و اعمال تخریب دیگران طراحی شده‌اند، و یا فعالیت‌هایی که به هرصورت منجر به آزار کودکان گردد. بدیهی است اعمال غیراخلاقی تنها به موارد فوق محدود نمی‌گردد.

۴. عدم ارسال هرزنامه (spam)، تسویهٔ خسارت

چرتکه به محض مشاهدهٔ ارسال هرزنامه (spam) از یک حساب و یا تشخیص مرتبط بودن آن حساب با ارسال هرزنامه‌(ها) و یا نامه‌های ناخواسته (bulk mail)، آن حساب را مسدود خواهد کرد و علاوه بر این، مشترک متعهد به پرداخت کل مبلغ خسارت تعیین شده پس از برآورد خسارات وارد شده به چرتکه خواهد بود. مشترک تأیید می‌کند که مفاد عدم ارسال هرزنامه چرتکه را مطالعه و درک نموده و رعایت کردن آنها را پذیرفته‌است. این شرایط برای استفاده از تمامی خدمات و محصولات قابل اجراست.

۵. هزینه‌ها و پرداخت‌ها

کلیهٔ هزینه‌ها بلافاصله در هنگام ارائهٔ خدمات و محصولات پرداخت می‌شوند و غیر قابل بازگشت هستند، مگر اینکه به نوعی صریحاً ذکر شده باشد، حتی اگر خدمات مشترک قبل از مدت زمان تعیین شده به حال تعلیق درآید، قطع و یا واگذار گردد. چرتکه صریحاً این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که قیمت گذاری را بوسیلهٔ رایانامه و یا بر روی وب‌گاه رسمی خود www.chortkeh.ir اطلاع دهد. چنانچه به هر دلیل چرتکه موفق به دریافت بدهی مشترک، از طریق روش‌های پرداخت تعیین شده بابت خدمات و محصولات نشود، مشترک موافقت می‌نماید که چرتکه مشترک را برای تسویهٔ بدهی‌ تحت پیگرد قانونی قرار دهد. بمنظور تسویهٔ بدهی، چرتکه خود را مجاز می‌داند تا بلافاصله سرویس‌های مشترک را که بوسیلهٔ مشترک یا از طریق وی تهیه و یا تمدید شده‌اند، بدون هیچگونه اطلاع قبلی لغو و یا مسدود نماید.

۶. تضمین تعهدات

مشترک بدین وسیله اعلام می‌کند و متعهد می‌شود که دارای حقوق، اختیارات، و اعتبار لازم برای اجرای مفاد این تعهدات است و هیچ‌ یک از حقوق و مزایای این متن را به شخص دیگر انتقال نخواهد داد. همچنین متعهد می‌شود که حداقل ۱۸ سال داشته و یا وکیل قانونی وی این شرایط را دارد و به جانشینی وی این قرارداد را امضاء خواهد کرد و تضمین می‌کند که تمام کارهایش را با علم به اینکه به منافع قانونی دیگران آسیب نمی‌زند و با منافع آنها در تضاد نیست، انجام می‌دهد.

۷. رفع مسئولیت

چرتکه تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی (از قبیل از دست رفتن اطلاعات و غیره) مسئول نیست، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه و رویه‌های جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترک در استفاده از محصولات و یا خدمات چرتکه، و یا به هر علتی از دست رفتن اطلاعات و فایل‌ها باشد. به عبارت دیگر مشترک خود موظف به تهیه و نگهداری نسخهٔ پشتیان از اطلاعات خود است، اگرچه چرتکه احتمال چنین خسارتی را گوشزد کرده باشد. برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد، که در چنین شرایطی مسئولیت چرتکه حداکثر بازپرداخت مبلغ دریافتی بابت سرویس ارائه‌شده به مشترک است. مشترک موافقت می‌کند که در هیچ شرایطی حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط چرتکه در برابر خسارات احتمالی بیش از کل مقدار پرداختی، به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده نگردد.

۸. عدم وجود ضمانت

چرتکه هرگونه ضمانت صریح یا ضمنی در فروش و غیره را نقض می‌کند. محصولات و خدمات درست مطابق با آنچه هستند (as-is) ارائه می‌شوند. چرتکه هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینکه محصولات و خدمات احتیاجات مشترک را برآورده می‌کند، سرویس‌ها قطع نمی‌شوند، بدون خطا هستند، و یا معایب برطرف خواهند شد ارائه نمی‌دهد. چرتکه هیچگونه ضمانتی در مورد صحت و دقت عملکرد محصولات و خدمات و نتایج استفاده از آنها ارائه نمی‌دهد.

۹. پرداخت غرامت

مشترک توافق می‌کند که از چرتکه، پیمانکاران، نمایندگان، کارمندان، مدیران، سهامداران، و وابستگان آن در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب و یا هزینه، شامل حق‌الوکاله که ناشی از ادعا، عملکرد و یا تقاضای شخص ثالث در ارتباط با مشترک (شامل نمایندگان مشترک و یا هر فرد دیگری که از اشتراک، محصولات یا خدمات مشترک—با یا بدون اجازهٔ مشترک—که مشترک از چرتکه خریداری نموده‌است) و یا نقض مفاد متن موجود در این تعهدات باشد، محافظت کرده و غرامات اجتماعی را پرداخت نماید. علاوه بر این، مشترک موافقت می‌نماید که از چرتکه در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب یا هزینه شامل حق‌‌الوکاله که ناشی از نقض ضمانت‌ها ذکر شد و در این متن به هرگونه عملکرد خلاف از جانب مشترک، هر ادعایی مبنی بر اشتراک شما به کپی‌رایت ، علامت تجاری، حق مالکیت معنوی شخص دیگر باشد محافظت کرده و غرامات احتمالی را بپردازد. این غرامات علاوه بر غرامت‌هایی است که مشترک از طرف خود پرداخت می‌نماید. چنانچه شکایتی علیه چرتکه در حال اجرا یا ارسال باشد، چرتکه باید در این مورد مطلع گردد. قصور از جانب مشترک در مورد ارسال این تعهدات به منزلهٔ نقض موارد این متن خواهد بود. چرتکه مجاز خواهد بود در مقابل چنین ادعاهایی به روش جدید خود از خود دفاع نماید. مشترک متعهد می‌شود که در صورت بروز چنین ادعاهایی، بلافاصله چرتکه را جهت کنترل امور در جریان قرار داده و در تمام مراحل به طور کامل با چرتکه همکاری نماید، و همچنین توافق می‌نماید چنانچه چرتکه متوجه اقامهٔ مشکلات نهادی دولتی، اداری، یا قضایی در رابطه با اشتراک مشترک در چرتکه گردد، علاوه بر تغییر کنترل اشتراک مشترک، هرگونه اقدام دیگری را که جهت رعایت قوانین دولتی، اداری، یا قضایی لازم بداند تا زمان خاتمهٔ اجراء انجام دهد.

۱۰. سلب اختیار

عدم اجرای بخشی از شرایط این متن توسط چرتکه در مقابل مشترک یا دیگران به منزلهٔ سلب حق اجرای این تعهدات از چرتکه نیست.

۱۱. وضعیت اضطراری

چرتکه همهٔ تلاش خود را برای پایدار نگه‌داشتن خدمات و محصولات انجام می‌دهد؛ با این همه، مشکلات تکنیکی خاص و سایر عوامل خارج از کنترل چرتکه، هر از چندگاهی ممکن است منجر به وقفه در سرویس‌دهی چرتکه گردند. مشترک موافقت می‌نماید چرتکه را برای نتایج این وقفه‌ها مسئول نداند.

۱۲. عدم بهره‌مندی شخص ثالث

هیچ قسمتی از این متن صریحاً و یا ضمنی به مفهوم اعطای حقوق، مزایا، و یا تعهدی به شخص ثالث نیست، مگر مواردی که در این تعهدات ذکر شده‌اند.

 


خانه | اتاق فناوری | پروژه‌ها | پایگاه دانش | تقویم رویدادها
دربارهٔ ما | تماس با ما | استخدام
پست الکترونیک | صفحهٔ داخلی


کپی‌رایت © ۲۰۱۹ چرتکه. تمام حقوق محفوظ است.